Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • schůze v září
  Ve středu 18.9. se koná schůze oddílu od 19 hodin v RKDM v Milovicích-budova úřadu zleva vzadu.
 • Sušky
  Konečně trochu prší, takže zase Sušky (druhý den byly krásně "suché")-Východní (Cvrnda), Klikatá spára MK, Sluneční. Ze Sluneční mám respekt kvůli ostřejšímu nástupu a ve střední, centrální části jsou to samé menší uzlíky. Cesta má pískovcový charakter a trochu měkčí hlavně v komínu. Je to tam také trochu ošlapané...
 • Sušky červenec
  Východní 6, Západní 6, Krikava 7(Vopičák), Sokolí hrana 7, Břízková 7, Fotogenická+Malá plotna 7, JV Roh 6, Plesnivá 6 - Vopičák, MK, Honza, Oto... - lezení v červenci
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Horostěna

Milovický Tarzan 2011

V sobotu 17.9. se uskutečnil již 3. ročník soutěže „Milovický Tarzan“ s větší účastí dětí i dospělých než v roce minulém. V letošním roce byla akce plně v režii HO Lysá včetně zajištění cen.

Místo konání Milovického Tarzana byla horolezecká stěna v Milovicích vedle Hakenova stadionu a sešlo se zde bez mála 30 dětí a dospělých. Závodilo se ve dvou hlavních kategoriích - děvčata, kluci 6 - 10, 11 -15 let a dospělí.

V úvodu měl každý možnost vyzkoušet přelezení stěny pod metodickým vedením členů HO Lysá nad Labem. Oproti loňskému roku všichni soutěžící zvládali zdolat celou stěnu. V soutěži se hodnotil čas pro přelezení celé stěny vpravo a ve druhé disciplíně zdolání těžší střední části k "žábě" (chyt umístěný uprostřed stěny). U dospělých byla druhá disciplína lezení "naslepo" se zavázaným šátkem přes oči. Tato soutěž vnesla při lezení mezi závodníky notnou dávku nejistoty, ale pro ostatní znamenala velkou zábavu a legraci.

Nejlepší dosažené časy byly následující (v závorce počet závodníků):

 • děvčata ml.: Tereza Očkayová - 1min 21s (1 )
 • děvčata st.: Anna Coubalová - 32,0 s (7)
 • kluci ml.: Adam Faldus – 50,0 s (5)
 • kluci st.: Josef Nožička - 1min 23s (2)
 • ženy: Světlana (Nymburk) 1min - 01 s (2)
 • muži: Michal Coubal – 14,20 s (10)

Všechny uvedené časy znamenaly zlepšení oproti loňskému roku. Rekord stěny se tak posunul z původních 18,54 s na 14,20 s. Vítěz mužské kategorie Michal Coubal byl navíc čestným hostem v naší soutěži, protože jako horolezec je významnou osobností a má na kontě řadu významných prvovýstupů jako např. extrémní výstup v severní stěně Eigeru nebo Cima Grande.

Soutěž začala ve 14.00. Od 15.00 do 16.00 probíhala soutěž dětí a následně soutěž dospělých. Tradičně byla zřízena doplňková aktivita slackline.

Ačkoliv letos akce nebyla podpořena příspěvkem města Milovice, všichni závodníci obdrželi zajímavé věcné ceny, které zajistili členové oddílu HO Lysá n.L.. Věříme, že se v příštím roce sejdeme u čtvrtého ročníku „Milovického Tarzana“.

Zapsal: M.Křena (michal.krena@seznam.cz)
Datum: 19.9.2011