Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • schůze v září
  Ve středu 18.9. se koná schůze oddílu od 19 hodin v RKDM v Milovicích-budova úřadu zleva vzadu.
 • Sušky
  Konečně trochu prší, takže zase Sušky (druhý den byly krásně "suché")-Východní (Cvrnda), Klikatá spára MK, Sluneční. Ze Sluneční mám respekt kvůli ostřejšímu nástupu a ve střední, centrální části jsou to samé menší uzlíky. Cesta má pískovcový charakter a trochu měkčí hlavně v komínu. Je to tam také trochu ošlapané...
 • Sušky červenec
  Východní 6, Západní 6, Krikava 7(Vopičák), Sokolí hrana 7, Břízková 7, Fotogenická+Malá plotna 7, JV Roh 6, Plesnivá 6 - Vopičák, MK, Honza, Oto... - lezení v červenci
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Kronika

2004

Články z roku 2004.

Jarní výprava Tatranská

Vysoké Tatry – Velická dolina
2. – 6. dubna 2004

Po dvojím odkladu, pečlivém sledování lavinového nebezpečí a předpovědi počasí konečně padlo rozhodnutí, že ve čtvrtek 1. dubna večer vyjedeme do vydatně zasněžených Vysokých Tater. Pro pobyt jsme zvolili horský hotel Sliezsky dom. Tam nebylo potřeba předem zamlouvat ubytování. A Velické dolině, kde hotel leží, jsou pěkné zimní i mixové cesty.

Bernské Alpy

Jaro u Jadranu aneb lehké lezení v Paklenici 2004

V roce 2003 jsme poprvé navštívili národní park Velika Paklenica na severu chorvatského pobřeží. Tuto zdařilou akci jsem popsal v krátkém článku na našich oddílových stránkách. Když jsme plánovali s i pro letošní rok krátký výjezd ze pohodovým lezením do zahraničí, rozhodli jsme se znovu pro Paklenici.

Letní Tatry - Popradské pleso

7. – 13. srpna 2004

Pátek a sobota 7. srpna 2004

Letní lezení v Tatrách se stalo prázdninovou tradicí. Letos už popáté vyjíždíme nočním rychlíkem do Štrby v ideální sestavě dvou dvojek. Já s Tazem a synek Honza s Michalem. Ubytování máme zamluvené předem. Cena za lůžku v turistickém pokoji je rozumná, vychází na 240,- českých korun.

Hřebenem Krkonoš na běžkách

Ještě ve Švédsku jsem se s kamarádem Jirkou domluvil, že ještě před zimní sezónou přejedeme nebo přejdeme hřeben Krkonoš. Musím přiznat, že tyto hory znám jen povrchně. O to víc to pro mne byla cesta do neznáma.

Švédský trek

Kamarád Jirka odjel koncem léta studovat do jihošvédského Vaxjö. Ještě před jeho odjezdem jsme se domluvili, že se za ním vypravím a podnikneme krátký trek po jižním Švédsku. Konečně sedím ve vlaku a severoněmeckou rovinou jedu na sever. V Hamburku přestupuji na přímý vlak do Kodaně, jehož cestu zpomalí jen plavba trajektem do Dánského Rødby. Posledním spojem z Kodaně odjíždím už za tmy a tak hladinu Baltu pod novým mostem do Malmö lze jen vytušit. Po dvanácti hodinách jízdy je tu moje konečná – Vaxjö. Jirka už čeká na nástupišti.

VASŮV BĚH 2004

(80. ročník)