Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Novoroční stěna
  Tradičně se sejdeme na Nový rok (1.1.) u stěny v Milovicích od 14h dle hesla: "Jak na Nový rok tak po celý rok".
 • Výroční schůze 18.12.
  18.12. v 19.30 bude výroční schůze HO tradičně u Bílé Labutě v salonku.
 • Zas ta Bořeň
  29.9. Za větrného počasí s pomocí větrů vlastních byly opět zdolány cesty Huběňour 3 a Čima 5 Jarda F. a Eva
 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Horostěna

Milovický Tarzan 2009

V sobotu 26.9. se uskutečnil 1. ročník soutěže „Milovický Tarzan“. Hlavní záměr této akce bylo připravit soutěž v netradiční disciplíně lezení na horolezecké stěně. Doplňková soutěž byl Slackline, nebo také zkráceně slack, tedy balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Slackline se stává velmi populární a dnes se na mnoha místech koná řada různých soutěží, přičemž někdy se závodí i ve výšce 10 – 20 m s doplňkovými akrobatickými prvky.

Místo konání Milovického Tarzana byla nově vzniklá horolezecká stěna v Milovicích vedle Hakenova stadionu a sešlo se bez mála 40 dětí a dospělých. Závodilo se ve třech hlavních kategoriích - děvčata, kluci 8 – 15 let a dospělí.

Foto z akce zde...

V úvodu měl každý možnost vyzkoušet přelezení stěny pod metodickým vedením členů HO Lysá nad Labem. V soutěži se pak hodnotil čas anebo maximální dosažená výška (celková výška celé stěny je 10m).

Nejlepší dosažené časy byly následující:

 • děvčata - A.Křenová - 2:33,0
 • kluci - Vít Mikušek – 1:14,0
 • dospělí - Martin Křena (HO Lysá) – 21:05,0

Soutěž začala ve 14.00. Od 15.00 do 16.00 probíhala soutěž dětí. Paralelně se soutěží v lezení se ostatní soutěžící snažili „procházet“ po 3cm širokém popruhu, napnutém do vzdálenosti 10m. Po úvodních nesmělých pokusech dětí se nakonec některým podařilo překonat 4m délku.

Díky laskavé finanční podpoře města Milovice všichni závodníci obdrželi zajímavé věcné ceny. Tuto akci kompletně zajišťoval náš oddíl HO Lysá nad Labem. Věříme, že v příštím roce navážeme na tuto soutěž tentokrát druhým ročníkem „Milovického Tarzana“.

Zapsal: M.Křena
(michal.krena@seznam.cz)

Datum: 1.11.2009