Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Novoroční stěna
  Tradičně se sejdeme na Nový rok (1.1.) u stěny v Milovicích od 14h dle hesla: "Jak na Nový rok tak po celý rok".
 • Výroční schůze 18.12.
  18.12. v 19.30 bude výroční schůze HO tradičně u Bílé Labutě v salonku.
 • Zas ta Bořeň
  29.9. Za větrného počasí s pomocí větrů vlastních byly opět zdolány cesty Huběňour 3 a Čima 5 Jarda F. a Eva
 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Horostěna

Milovický Tarzan 2011

V sobotu 17.9. se uskutečnil již 3. ročník soutěže „Milovický Tarzan“ s větší účastí dětí i dospělých než v roce minulém. V letošním roce byla akce plně v režii HO Lysá včetně zajištění cen.

Místo konání Milovického Tarzana byla horolezecká stěna v Milovicích vedle Hakenova stadionu a sešlo se zde bez mála 30 dětí a dospělých. Závodilo se ve dvou hlavních kategoriích - děvčata, kluci 6 - 10, 11 -15 let a dospělí.

V úvodu měl každý možnost vyzkoušet přelezení stěny pod metodickým vedením členů HO Lysá nad Labem. Oproti loňskému roku všichni soutěžící zvládali zdolat celou stěnu. V soutěži se hodnotil čas pro přelezení celé stěny vpravo a ve druhé disciplíně zdolání těžší střední části k "žábě" (chyt umístěný uprostřed stěny). U dospělých byla druhá disciplína lezení "naslepo" se zavázaným šátkem přes oči. Tato soutěž vnesla při lezení mezi závodníky notnou dávku nejistoty, ale pro ostatní znamenala velkou zábavu a legraci.

Nejlepší dosažené časy byly následující (v závorce počet závodníků):

 • děvčata ml.: Tereza Očkayová - 1min 21s (1 )
 • děvčata st.: Anna Coubalová - 32,0 s (7)
 • kluci ml.: Adam Faldus – 50,0 s (5)
 • kluci st.: Josef Nožička - 1min 23s (2)
 • ženy: Světlana (Nymburk) 1min - 01 s (2)
 • muži: Michal Coubal – 14,20 s (10)

Všechny uvedené časy znamenaly zlepšení oproti loňskému roku. Rekord stěny se tak posunul z původních 18,54 s na 14,20 s. Vítěz mužské kategorie Michal Coubal byl navíc čestným hostem v naší soutěži, protože jako horolezec je významnou osobností a má na kontě řadu významných prvovýstupů jako např. extrémní výstup v severní stěně Eigeru nebo Cima Grande.

Soutěž začala ve 14.00. Od 15.00 do 16.00 probíhala soutěž dětí a následně soutěž dospělých. Tradičně byla zřízena doplňková aktivita slackline.

Ačkoliv letos akce nebyla podpořena příspěvkem města Milovice, všichni závodníci obdrželi zajímavé věcné ceny, které zajistili členové oddílu HO Lysá n.L.. Věříme, že se v příštím roce sejdeme u čtvrtého ročníku „Milovického Tarzana“.

Zapsal: M.Křena (michal.krena@seznam.cz)
Datum: 19.9.2011