Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Novoroční stěna
  Tradičně se sejdeme na Nový rok (1.1.) u stěny v Milovicích od 14h dle hesla: "Jak na Nový rok tak po celý rok".
 • Výroční schůze 18.12.
  18.12. v 19.30 bude výroční schůze HO tradičně u Bílé Labutě v salonku.
 • Zas ta Bořeň
  29.9. Za větrného počasí s pomocí větrů vlastních byly opět zdolány cesty Huběňour 3 a Čima 5 Jarda F. a Eva
 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Kronika

2004

Články z roku 2004.

Jarní výprava Tatranská

Vysoké Tatry – Velická dolina
2. – 6. dubna 2004

Po dvojím odkladu, pečlivém sledování lavinového nebezpečí a předpovědi počasí konečně padlo rozhodnutí, že ve čtvrtek 1. dubna večer vyjedeme do vydatně zasněžených Vysokých Tater. Pro pobyt jsme zvolili horský hotel Sliezsky dom. Tam nebylo potřeba předem zamlouvat ubytování. A Velické dolině, kde hotel leží, jsou pěkné zimní i mixové cesty.

Bernské Alpy

Jaro u Jadranu aneb lehké lezení v Paklenici 2004

V roce 2003 jsme poprvé navštívili národní park Velika Paklenica na severu chorvatského pobřeží. Tuto zdařilou akci jsem popsal v krátkém článku na našich oddílových stránkách. Když jsme plánovali s i pro letošní rok krátký výjezd ze pohodovým lezením do zahraničí, rozhodli jsme se znovu pro Paklenici.

Letní Tatry - Popradské pleso

7. – 13. srpna 2004

Pátek a sobota 7. srpna 2004

Letní lezení v Tatrách se stalo prázdninovou tradicí. Letos už popáté vyjíždíme nočním rychlíkem do Štrby v ideální sestavě dvou dvojek. Já s Tazem a synek Honza s Michalem. Ubytování máme zamluvené předem. Cena za lůžku v turistickém pokoji je rozumná, vychází na 240,- českých korun.

Hřebenem Krkonoš na běžkách

Ještě ve Švédsku jsem se s kamarádem Jirkou domluvil, že ještě před zimní sezónou přejedeme nebo přejdeme hřeben Krkonoš. Musím přiznat, že tyto hory znám jen povrchně. O to víc to pro mne byla cesta do neznáma.

Švédský trek

Kamarád Jirka odjel koncem léta studovat do jihošvédského Vaxjö. Ještě před jeho odjezdem jsme se domluvili, že se za ním vypravím a podnikneme krátký trek po jižním Švédsku. Konečně sedím ve vlaku a severoněmeckou rovinou jedu na sever. V Hamburku přestupuji na přímý vlak do Kodaně, jehož cestu zpomalí jen plavba trajektem do Dánského Rødby. Posledním spojem z Kodaně odjíždím už za tmy a tak hladinu Baltu pod novým mostem do Malmö lze jen vytušit. Po dvanácti hodinách jízdy je tu moje konečná – Vaxjö. Jirka už čeká na nástupišti.

VASŮV BĚH 2004

(80. ročník)