Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Novoroční stěna
  Tradičně se sejdeme na Nový rok (1.1.) u stěny v Milovicích od 14h dle hesla: "Jak na Nový rok tak po celý rok".
 • Výroční schůze 18.12.
  18.12. v 19.30 bude výroční schůze HO tradičně u Bílé Labutě v salonku.
 • Zas ta Bořeň
  29.9. Za větrného počasí s pomocí větrů vlastních byly opět zdolány cesty Huběňour 3 a Čima 5 Jarda F. a Eva
 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Kronika

2005

Články z roku 2005.

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Když Jirka, kamarád z oddílu, vymýšlel lezení na první dny nového roku 2005, moc jsem mu nevěřil. Ani zatažené ráno nad Prahou nerozehnalo moje chmury. Ale když slibované přeháňky zůstaly někdy za západní hranicí a sluníčko občas vykouklo na koleje Posázavského Pacifiku, začal jsem věřit, že matroš v batohu nebude zahálet. V Komořanech přistupuje ještě Filip a tak v Petrově vystupujeme ve třech. Cestu si krátíme po kolejích a za chvilku se už nad tratí vypíná špička Píkovické Jehly. Teplo za okny vlaku vypadalo sice lépe, ale nic nebrání k nástupu do údolní stěny.

Přechod Roháčů – Velikonoce 2005

Jako již tradičně jsme i letos uskutečnili Velikonoční přechod Roháčů. Akce se zúčastnili z našeho oddílu Dušan Dugi Komenda, Štěva Šrámková, Láďa Cvrnda Slavíček a Jiří Kyny Kyncl. O účasti také uvažovali i Laďa Krejčí a Michal Křena. Dále se zúčastnili další tři naši kamarádi.

Velká Fatra

Jelikož jsem bordelář, tak hlásím zprávu z akce hned, jinak bych se k tomu nedokopal?!

Popradské pleso

22. – 26. dubna 2005
Vedoucí: Jirka Papáček
Účastníci: Rak, Pokorný, Krejčí a Mandík (nečlen)

Po několikerém posunutí termínu jsme odjeli na poslední dubnový víkend. Ukázalo se to být výhodou, neboť jsme chytli konec chladného počasí a dobré sněhové podmínky (aspoň po první tři dny). Ranní nástupy a dopolední výstupy probíhaly po tvrdém, nosném firnu. Sestupy už byly ve sněhu měkčím, ale to je na konci dubna (a kolikrát už i v březnu) normální.

Jarní Lezení v obraze

Dent d´Hérens – klenot Wallisu

Dent d' Hérens, Walliské Alpy

ÚVOD

Počátkem srpna roku 2005 jsem byl účastníkem výjezdu skupiny členů našeho HO do WALLISKÝCH ALP, konkrétně do oblasti údolí VALPELLINE s dominantou čtyřtisícovky DENT D´HÉRENS v jeho závěru.

Celou akci výstižně popsal Michal KŘENA ve svém článku „DENT D´HÉRENS – klenot WALLISU“, který by se měl na těchto stránkách taky objevit. A proto si zde dovolím uvést jen několik svých postřehů doplněné fotografiemi, které by tak trochu mohly dokreslit naše počínání v této oblasti Alp.

LETNÍ DOLOMITY v zimním hávu

První dny července 2005, začínají letní prázdniny, nastal čas výjezdů do vysokých hor. V nestálém počasí počátku léta vyjíždí naše čtyřka, Mirek ČERVINKA (řidič pohodlného dopravního prostředku OPEL TRANSPORTER), Jarda KUPR (aklimatizující se tímto na ještě vyšší kopce KAVKAZU), Martin GREGAR (fotograf) a František GREGAR (co akci vymyslel a nakonec vše zapsal) za poznáním velehorských krás do SEXTENSKÝCH DOLOMIT.

Tři vrcholky Walliské

Je 28. července a v koutě pokoje se hromadí větrovky, cepíny, mačky, lana, sedáky. Lednička pohltila sýry, salámy a další potraviny. Manželka útrpně kouká na tu spoušť. A pak přijde večer dne D, kdy se do motorového popojíždědla soukají batohy, lana, spacáky, chladící bedna, mapy a jiné zbytečnosti. Otočení klíčku v zapalování a už řidič nasazuje sluneční brýle proti zapadajícímu slunku. Posádka je ve složení Jirka alias Vlk v roli řidiče, obtloustlého občas cholerického otce a špatného autora tohoto článku.

Jadranské pozdní léto

Stránky