Plán akcí

Žádné události nás v nejbližší době nečekají

Novinky

 • Novoroční stěna
  Tradičně se sejdeme na Nový rok (1.1.) u stěny v Milovicích od 14h dle hesla: "Jak na Nový rok tak po celý rok".
 • Výroční schůze 18.12.
  18.12. v 19.30 bude výroční schůze HO tradičně u Bílé Labutě v salonku.
 • Zas ta Bořeň
  29.9. Za větrného počasí s pomocí větrů vlastních byly opět zdolány cesty Huběňour 3 a Čima 5 Jarda F. a Eva
 • Bořeň 14-15.9.
  Krásné počasí Michal K, Jarda F, Ota. Prckův pilíř (5-)MK, Čima - (5)MK, Hubeňour (3)JF, Špinavé necky (4)MK, Přepadlý pilíř stará cesta (4)MK
 • Setkání v Nepálu
  1.5.2019 jsme oslavili setkáním členů HO v Nepálu ve výšce 3800m ve vesnici Kyanjin Gompa

Přihlášení

Kontakt

Horolezecký oddíl
Lysá nad Labem
Email: info@holysa.cz

Jste zde

Domů » Kronika

2009

Články z roku 2009.

Poslední slanění - Bořeň

24 – 25.10. jsme se sešli na posledním slanění. Tradiční místo pro podzim je Bořeň. I tentokrát jsme zvolili tuto oblast s možností jištění klasickým „železem“. Ačkoliv já osobně jsem měl za sebou pro mne relativně úspěšnou pískovcovou sezónu, očekával jsem bezproblémové lezení.

Léto 2009 "na písku"

Na rozdíl od předešlých let jsme letos neměli ambice a vůli vyrazit do Alp nebo do vyšších hor. Volný čas jsme chtěli věnovat především pískovcovým terénům a já osobně jsem si chtěl konečně splnit svůj dávný sen přelezením Kouřové stěny na Daliborku. Začátek roku nezačal špatně prvním slaněním zač. května a to přelezením první sedmy “Cesta pro moly” na Komáří věž na Ostrově. Dalším počinem byl návrat do minulosti a přelezení mé první sedmy a to v  Dubských skalách oblast Planý důl - Dobro a zlo, cesta - Křemenáčová.

Pitztal

Ve dnech 11. až 16.8. jsem s kamarádem z mládí navštívil Ötztalské Alpy, konkrétně údolí Pitztal. Hlavním cílem výletu byla východní hrana Wazespitze (3533 m). Tato cesta patří mezi tzv. Pauseho výstupy (Walter Pause, a po něm jeho syn Michael Pause, horolezecký publicista vydávající „výcucy“ nej… výstupů) a kdysi byla v anketě časopisu Alpinismus vybrána mezi 10 nejkrásnějších hran v Alpách.

Grossglockner

Ve dnech 3.-10. července 2009 jsem se třemi kamarády vydal do Wallisských Alp. Cílem výpravy je zdolat Matterhorn Lvím hřebenem – z italské strany. Jedná se o méně frekventovanou cestu po pevnější skále. Cesta vede přes Prahu, Zürich (CH dálniční známka) a tunel sv. Bernarda (29,80 CHF) do Breuilu di Cervinia. Na místo dorážíme asi po 12-ti hodinách jízdy. Přespáváme v lesíku pod Breuilem jen ve spacákách. Počasí ujde.

Civetta (3220m) a Marmolada (3343m)

17.7.-25.7.2009


Mischabel + Mount Blanc

Po dlouhé době jedeme s Martinem do Alp letos sami. Nikdo se nepřipojil. Martin aktivně vybral oblast Mischabel, přičemž původní cíl byl hřeben Rochefort, ale sami dva jsme do toho jít nechtěli. 1.8.2009 vyrážíme opět klasickou cestou přes SRN na západ až k Rýnu a potom dolů na jih do Švýcarska. Jelo se hezky až na to vedro. Přespali jsme až ve Valisu v kempu. Zatím bylo hezky, ale my jsme se báli změny počasí. Skutečně druhý den ráno, když jsme dojeli do Saas Fee, tak začalo pršet a my zůstali sedět v autě a rozvažovali co dál.

Stránky